TMS320DM355CZCEA13
Produkt oversigt
Varenummer: TMS320DM355CZCEA13
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC DGTL MEDIA SOC 337NFBGA
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for TMS320DM355CZCEA13
Varenummer TMS320DM355CZCEA13 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC DGTL MEDIA SOC 337NFBGA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5290 pcs Datablad
Spænding - I / O 1.8V, 3.3V Spænding - Core 1.30V
Type Digital Media System-on-Chip (DMSoC) Leverandør Device Package 337-NFBGA (13x13)
Serie TMS320DM3x, DaVinci™ Emballage Tray
Pakke / tilfælde 337-LFBGA Driftstemperatur -40°C ~ 100°C (TC)
On-chip RAM 56kB Ikke-flygtig hukommelse ROM (8 kB)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant grænseflade ASP, I²C, SPI, UART, USB
Clock Rate 135MHz Basenummer TMS320DM355