TPS40051PWPRG4
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TPS40051PWPRG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG CTRLR BUCK 16HTSSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS40051PWPRG4
Varenummer TPS40051PWPRG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG CTRLR BUCK 16HTSSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 41853 pcs Datablad
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 8 V ~ 40 V Topologi Buck
Synkron Rectifier Yes Leverandør Device Package 16-HTSSOP
Serie - Serielle grænseflader -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type Transistor Driver Outputfaser 1
Output Configuration Positive Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal udgange 1 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 500kHz Duty Cycle (Max) 94%