TPS40054PWP
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TPS40054PWP
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG CTRLR BUCK 16HTSSOP
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
90 pcs
180 pcs
540 pcs
1080 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS40054PWP
Varenummer TPS40054PWP Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG CTRLR BUCK 16HTSSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 20233 pcs Datablad
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 8 V ~ 40 V Topologi Buck
Synkron Rectifier Yes Leverandør Device Package 16-HTSSOP
Serie - Serielle grænseflader -
Emballage Tube Pakke / tilfælde 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Output Type Transistor Driver Outputfaser 1
Output Configuration Positive Andre navne 296-18952-5
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal udgange 1
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching Up to 1MHz