TPS548A20RVER
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TPS548A20RVER
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ 15A 28VQFN
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS548A20RVER
Varenummer TPS548A20RVER Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ 15A 28VQFN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 32264 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 0.6V Spænding - Udgang (Max) 5.5V
Spænding - Indgang (Min) 1.5V Spænding - Indgang (Max) 20V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 28-VQFN-CLIP (4.5x3.5) Serie SWIFT™, D-CAP3™, Eco-Mode™
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 28-VFQFN Exposed Pad
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne 296-48750-2
TPS548A20RVER-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TA)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching Selectable
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 15A 28-VFQFN Exposed Pad Nuværende - Output 15A