TPS61097-33DBVR
Produkt oversigt
Varenummer: TPS61097-33DBVR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BST 3.3V 0.2A SYNC SOT23
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS61097-33DBVR
Varenummer TPS61097-33DBVR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BST 3.3V 0.2A SYNC SOT23 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 94564 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 0.9V Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Topologi Boost Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-24662-2 Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal udgange 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Up Frequency - Switching -
Detaljeret beskrivelse Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 200mA (Switch) SC-74A, SOT-753 Nuværende - Output 200mA (Switch)