TPS62400DRCR
Produkt oversigt
Varenummer: TPS62400DRCR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG BUCK ADJ DL SYNC 10SON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS62400DRCR
Varenummer TPS62400DRCR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG BUCK ADJ DL SYNC 10SON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 123494 pcs Datablad
Spænding - Udgang (Min / Fast) 0.6V Spænding - Udgang (Max) 6V
Spænding - Indgang (Min) 2.5V Spænding - Indgang (Max) 6V
Topologi Buck Synkron Rectifier Yes
Leverandør Device Package 10-VSON (3x3) Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 10-VFDFN Exposed Pad
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne 296-25491-2
TPS62400DRCR-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal udgange 2 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Fungere Step-Down Frequency - Switching 2.25MHz
Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 2 Output 400mA, 600mA 10-VFDFN Exposed Pad Nuværende - Output 400mA, 600mA