TPS62401EVM-167
Produkt oversigt
Varenummer: TPS62401EVM-167
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse EVAL MODULE FOR TPS62401-167
Dataark:
RoHs Status Ikke anvendelig / Ikke anvendelig
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS62401EVM-167
Varenummer TPS62401EVM-167 Fabrikant N/A
Mængde Tilgængelig 2019 pcs Datablad
Spænding - Output 1.8V, 1.1V or 1.575V Spænding - Indgang 2.5 V ~ 6 V
Udnyttet IC / Del TPS62401 Medfølgende indhold Board(s), Cable(s)
Serie - Regulator Topologi Buck
Udgange og Type 2, Non-Isolated Andre navne 296-31424
TPS62401EVM-167-ND
TPS62401EVM167
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Hovedformål DC/DC, Step Down
Blyfri Status / RoHS Status Not applicable / Not applicable Frequency - Switching 2.25MHz
Detaljeret beskrivelse TPS62401 - DC/DC, Step Down 2, Non-Isolated Outputs Evaluation Board Nuværende - Output 600mA, 400mA