TPS71818-33DRVR
Produkt oversigt
Varenummer: TPS71818-33DRVR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 1.8V/3.3V 200MA 6SON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS71818-33DRVR
Varenummer TPS71818-33DRVR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 1.8V/3.3V 200MA 6SON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 118727 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) -, 0.4V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V, 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6.5V
Leverandør Device Package 6-SON (2x2) Serie -
Pakke / tilfælde 6-WDFN Exposed Pad PSRR 63dB ~ 44dB (100Hz ~ 1MHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 2
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 1.8V, 3.3V 200mA 6-SON (2x2)
Strøm - Forsyning (Max) 250µA Nuværende - Quiescent (Iq) 160µA
Nuværende - Output 200mA Kontrolfunktioner Enable