TPS71H33QPWPRG4
Produkt oversigt
Varenummer: TPS71H33QPWPRG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 3.3V 500MA 20HTSSOP
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for TPS71H33QPWPRG4
Varenummer TPS71H33QPWPRG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 3.3V 500MA 20HTSSOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4469 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.4V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package 20-HTSSOP Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 20-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) PSRR 54dB ~ 49dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 500mA 20-HTSSOP
Strøm - Forsyning (Max) 460µA Nuværende - Quiescent (Iq) 350µA
Nuværende - Output 500mA Kontrolfunktioner Enable, Power Good