TPS720105YZUR
Produkt oversigt
Varenummer: TPS720105YZUR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.05V 350MA 5DSBGA
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS720105YZUR
Varenummer TPS720105YZUR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.05V 350MA 5DSBGA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 179314 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.2V @ 350mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.05V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 4.5V
Leverandør Device Package 5-DSBGA (0.96x1.33) Serie -
Pakke / tilfælde 5-UFBGA, DSBGA PSRR 85dB ~ 50dB (10Hz ~ 1MHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.05V 350mA 5-DSBGA (0.96x1.33)
Strøm - Forsyning (Max) 80µA Nuværende - Quiescent (Iq) 38µA
Nuværende - Output 350mA Kontrolfunktioner Enable