TPS720285QDRVRQ1
Produkt oversigt
Varenummer: TPS720285QDRVRQ1
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.85V 350MA 6SON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS720285QDRVRQ1
Varenummer TPS720285QDRVRQ1 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.85V 350MA 6SON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 161807 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.2V @ 350mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.85V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 4.5V
Leverandør Device Package 6-SON (2x2) Serie Automotive, AEC-Q100
Pakke / tilfælde 6-WDFN Exposed Pad PSRR 85dB ~ 50dB (10Hz ~ 1MHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-43915-2
TPS720285QDRVRQ1-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.85V 350mA 6-SON (2x2) Strøm - Forsyning (Max) 80µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 38µA Nuværende - Output 350mA