TPS72501DCQRG4
Produkt oversigt
Varenummer: TPS72501DCQRG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 1A SOT223-6
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS72501DCQRG4
Varenummer TPS72501DCQRG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 1A SOT223-6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 53477 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.28V @ 1A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.22V
Spænding - Udgang (Max) 5.5V Spænding - Indgang (Max) 6V
Leverandør Device Package SOT-223-6 Serie -
Pakke / tilfælde SOT-223-6 PSRR 60dB (1kHz)
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.22 V ~ 5.5 V 1A SOT-223-6
Strøm - Forsyning (Max) 325µA Nuværende - Quiescent (Iq) 225µA
Nuværende - Output 1A Kontrolfunktioner Enable, Reset
Basenummer TPS72501
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
TPS7248QP
TPS7248QP
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 4.85V 250MA 8DIP
På lager: 48630 pcs
Hent:
RFQ
TPS72501KTTRG3
TPS72501KTTRG3
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN POS ADJ 1A DDPAK
På lager: 41016 pcs
Hent:
RFQ
TPS72501DCQR
TPS72501DCQR
Beskrivelse: IC REG LIN POS ADJ 1A SOT223-6
TPS72501DR
TPS72501DR
Beskrivelse: IC REG LINEAR POS ADJ 1A 8SOIC
TPS72501DTG4
TPS72501DTG4
TPS72501DCQ
TPS72501DCQ