TPS7250QDG4
Produkt oversigt
Varenummer: TPS7250QDG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 5V 250MA 8SOIC
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
375 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS7250QDG4
Varenummer TPS7250QDG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 5V 250MA 8SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 57448 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.1V @ 250mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 10V
Leverandør Device Package 8-SOIC Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Emballage Tube
Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) PSRR 60dB ~ 50dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 250mA 8-SOIC
Strøm - Forsyning (Max) 325µA Nuværende - Quiescent (Iq) 225µA
Nuværende - Output 250mA Kontrolfunktioner Enable, Power Good