TPS726126DCQ
Produkt oversigt
Varenummer: TPS726126DCQ
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.26V 1A SOT223-6
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
78 pcs
156 pcs
546 pcs
1014 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS726126DCQ
Varenummer TPS726126DCQ Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.26V 1A SOT223-6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22460 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.32V @ 1A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.26V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6V
Leverandør Device Package SOT-223-6 Serie -
Pakke / tilfælde SOT-223-6 PSRR 60dB (1kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-18257 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.26V 1A SOT-223-6 Strøm - Forsyning (Max) 300µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 120µA Nuværende - Output 1A
Kontrolfunktioner Enable, Reset Basenummer TPS726126
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
TPS72615DCQG4
TPS72615DCQG4
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.5V 1A SOT223-6
På lager: 28412 pcs
Hent:
RFQ
TPS726126DCQR
TPS726126DCQR
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.26V 1A SOT223-6
På lager: 59791 pcs
Hent:
RFQ
TPS726126DCQG4
TPS726126DCQG4
TPS726126DCQRG4
TPS726126DCQRG4