TPS727185YFFR
Produkt oversigt
Varenummer: TPS727185YFFR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.85V 250MA 4DSBGA
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS727185YFFR
Varenummer TPS727185YFFR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.85V 250MA 4DSBGA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 181325 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.2V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.85V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package 4-DSBGA (1x1) Serie -
Pakke / tilfælde 4-UFBGA, DSBGA PSRR 85dB ~ 45dB (10Hz ~ 1MHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-27918-2 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.85V 250mA 4-DSBGA (1x1) Strøm - Forsyning (Max) 130µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 110µA Nuværende - Output 250mA