TPS727285DSET
Produkt oversigt
Varenummer: TPS727285DSET
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.85V 250MA 6WSON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
750 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS727285DSET
Varenummer TPS727285DSET Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.85V 250MA 6WSON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 101533 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.2V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.85V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package 6-WSON (1.5x1.5) Serie -
Pakke / tilfælde 6-WFDFN PSRR 85dB ~ 45dB (10Hz ~ 1MHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.85V 250mA 6-WSON (1.5x1.5)
Strøm - Forsyning (Max) 130µA Nuværende - Quiescent (Iq) 110µA
Nuværende - Output 250mA Kontrolfunktioner Enable