TPS728330185DRVR
Produkt oversigt
Varenummer: TPS728330185DRVR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 3.3V/1.85V 200MA 6SON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS728330185DRVR
Varenummer TPS728330185DRVR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 3.3V/1.85V 200MA 6SON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 64286 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.4V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V, 1.85V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6.5V
Leverandør Device Package 6-SON (2x2) Serie -
Pakke / tilfælde 6-WDFN Exposed Pad PSRR 65dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-30080-1 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V, 1.85V 200mA 6-SON (2x2) Strøm - Forsyning (Max) 120µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 80µA Nuværende - Output 200mA