TPS730285DBVTG4
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TPS730285DBVTG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 2.85V 200MA SOT23-5
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1250 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS730285DBVTG4
Varenummer TPS730285DBVTG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 2.85V 200MA SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 284850 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.21V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.85V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR 68dB (100Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.85V 200mA SOT-23-5
Nuværende - Quiescent (Iq) 250µA Nuværende - Output 200mA