TPS73250DCQR
Produkt oversigt
Varenummer: TPS73250DCQR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 5V 250MA SOT223-6
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS73250DCQR
Varenummer TPS73250DCQR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 5V 250MA SOT223-6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 134039 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.15V @ 250mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package SOT-223-6 Serie -
Pakke / tilfælde SOT-223-6 PSRR 58dB ~ 37dB (100Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-16867-2
TPS73250DCQRG4
TPS73250DCQRG4-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 250mA SOT-223-6 Strøm - Forsyning (Max) 950µA
Nuværende - Quiescent (Iq) 550µA Nuværende - Output 250mA
Kontrolfunktioner Enable Basenummer TPS73250
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
TPS73250DCQG4
TPS73250DCQG4
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 5V 250MA SOT223-6
På lager: 72756 pcs
Hent:
RFQ
TPS73250QDCQRQ1
TPS73250QDCQRQ1
producenter: N/A
På lager: 49421 pcs
Hent:
RFQ
TPS73250DCQ
TPS73250DCQ