TPS73501DRBT
Produkt oversigt
Varenummer: TPS73501DRBT
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR POS ADJ 500MA 8SON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
500 pcs
1250 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS73501DRBT
Varenummer TPS73501DRBT Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR POS ADJ 500MA 8SON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 80610 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.5V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.25V
Spænding - Udgang (Max) 6V Spænding - Indgang (Max) 6.5V
Leverandør Device Package 8-SON (3x3) Serie -
Pakke / tilfælde 8-VDFN Exposed Pad PSRR 66dB ~ 22dB (100Hz ~ 100kHz)
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne 296-24873-2 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.25 V ~ 6 V 500mA 8-SON (3x3) Nuværende - Quiescent (Iq) 65µA
Nuværende - Output 500mA Kontrolfunktioner Enable