TPS736125DRBT
Produkt oversigt
Varenummer: TPS736125DRBT
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.25V 400MA 8SON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS736125DRBT
Varenummer TPS736125DRBT Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.25V 400MA 8SON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 40482 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.2V @ 400mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.25V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package 8-SON (3x3) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 8-VDFN Exposed Pad PSRR 58dB ~ 37dB (100Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-18252-1 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.25V 400mA 8-SON (3x3) Strøm - Forsyning (Max) 1mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 550µA Nuværende - Output 400mA
Kontrolfunktioner Enable Basenummer TPS736125
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
TPS73615DCQ
TPS73615DCQ
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LIN 1.5V 400MA SOT223-6
På lager: 41137 pcs
Hent:
RFQ
TPS73615DBVR
TPS73615DBVR
producenter: N/A
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.5V 400MA SOT23-5
På lager: 44537 pcs
Hent:
RFQ
TPS736125DRBTG4
TPS736125DRBTG4
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.25V 400MA 8SON