TPS79101DBVTG4
Produkt oversigt
Varenummer: TPS79101DBVTG4
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 100MA SOT23-6
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
750 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS79101DBVTG4
Varenummer TPS79101DBVTG4 Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 100MA SOT23-6 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 99410 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.2V
Spænding - Udgang (Max) 5.5V Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package SOT-23-6 Serie -
Pakke / tilfælde SOT-23-6 PSRR -
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.2 V ~ 5.5 V 100mA SOT-23-6
Nuværende - Quiescent (Iq) 250µA Nuværende - Output 100mA