TPS799185YZUT
Produkt oversigt
Varenummer: TPS799185YZUT
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.85V 200MA 5DSBGA
  • Besked
Specifikationer for TPS799185YZUT
Varenummer TPS799185YZUT Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.85V 200MA 5DSBGA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 221899 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.18V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.85V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6.5V
Leverandør Device Package 5-DSBGA (1x1.37) Serie -
Pakke / tilfælde 5-UFBGA, DSBGA PSRR 70dB ~ 38dB (100Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-34853-2 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.85V 200mA 5-DSBGA (1x1.37) Nuværende - Quiescent (Iq) 60µA
Nuværende - Output 200mA Kontrolfunktioner Enable