TPS799195DRVR
Produkt oversigt
Varenummer: TPS799195DRVR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.95V 200MA 6SON
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS799195DRVR
Varenummer TPS799195DRVR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.95V 200MA 6SON Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 95612 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.18V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.95V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 6.5V
Leverandør Device Package 6-SON (2x2) Serie -
Pakke / tilfælde 6-WDFN Exposed Pad PSRR 70dB ~ 38dB (100Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-19895-1 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.95V 200mA 6-SON (2x2) Nuværende - Quiescent (Iq) 60µA
Nuværende - Output 200mA Kontrolfunktioner Enable