TPS7A05285PDQNT
Produkt oversigt
Varenummer: TPS7A05285PDQNT
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse ULTRA-LOW IQ, 200MA LOW-DROPOUT
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
250 pcs
500 pcs
1250 pcs
  • Besked
Specifikationer for TPS7A05285PDQNT
Varenummer TPS7A05285PDQNT Fabrikant N/A
Beskrivelse ULTRA-LOW IQ, 200MA LOW-DROPOUT Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 233230 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 0.308V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.85V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package 4-X2SON (1x1) Serie -
Pakke / tilfælde 4-XDFN Exposed Pad PSRR 40dB (1kHz ~ 1MHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-50230-2 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC 1 Output 200mA 4-X2SON (1x1)
Nuværende - Quiescent (Iq) 3µA Nuværende - Output 200mA