UA78L15ACLPR
Produkt oversigt
Varenummer: UA78L15ACLPR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 15V 100MA TO92-3
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for UA78L15ACLPR
Varenummer UA78L15ACLPR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LINEAR 15V 100MA TO92-3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 583127 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 1.7V @ 40mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 15V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 30V
Leverandør Device Package TO-92-3 Serie -
Pakke / tilfælde TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) PSRR 39dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-31464-2
UA78L15ACLPR-ND
Driftstemperatur 0°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 15V 100mA TO-92-3 Nuværende - Output 100mA