UA78M10CKTPR
N/A
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UA78M10CKTPR
Producent / Mærke: N/A
Produkt beskrivelse IC REG LIN 10V 500MA 2POWERFLEX
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for UA78M10CKTPR
Varenummer UA78M10CKTPR Fabrikant N/A
Beskrivelse IC REG LIN 10V 500MA 2POWERFLEX Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4570 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) 2V @ 350mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 10V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 28V
Leverandør Device Package 2-PowerFLEX™ Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Short Circuit Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 PSRR 80dB (120Hz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 296-11140-1 Driftstemperatur 0°C ~ 125°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 10V 500mA 2-PowerFLEX™ Nuværende - Output 500mA