MCS04020C8201FE000
Vishay Beyschlag
MCS04020C8201FE000 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MCS04020C8201FE000
Producent / Mærke: Vishay Beyschlag
Produkt beskrivelse RES SMD 8.2K OHM 1% 1/10W 0402
Dataark: MCS04020C8201FE000.pdf
  • Besked
Specifikationer for MCS04020C8201FE000
Varenummer MCS04020C8201FE000 Fabrikant Vishay Beyschlag
Beskrivelse RES SMD 8.2K OHM 1% 1/10W 0402 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3832000 pcs Datablad MCS04020C8201FE000.pdf
Spændingsværdi - AC - Spænding - Arbejde 0.1W, 1/10W
Spænding - Opdeling 0402 Tykkelse (Max) ±50ppm/°C
Størrelse / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Serie MCS 0402 - Professional
RoHS Status Tape & Reel (TR) Polarisering 0402 (1005 Metric)
Andre navne 2312 275 18202
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Producentens varenummer MCS04020C8201FE000
Højde - Siddende (Max) 0.015" (0.37mm) Funktioner -
FIFO s 2 Udvidet beskrivelse 8.2k Ohm ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance) ±1% Beskrivelse RES SMD 8.2K OHM 1% 1/10W 0402