DG201ACSE+T
Maxim IntegratedMaxim Integrated
DG201ACSE+T Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: DG201ACSE+T
Producent / Mærke: Maxim Integrated
Produkt beskrivelse IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC
Dataark: DG201ACSE+T.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for DG201ACSE+T
Varenummer DG201ACSE+T Fabrikant Maxim Integrated
Beskrivelse IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 32964 pcs Datablad DG201ACSE+T.pdf
Spænding - Supply, Single (V +) - Spænding - Supply, Dual (V ±) ±4.5 V ~ 18 V
Skift tid (Ton, Toff) (Max) 600ns, 450ns Skift kredsløb SPST - NC
Leverandør Device Package 16-SO Serie -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (TA) On-State Resistance (Max) 200 Ohm
Antal kredsløb 4 Multiplexer / Demultiplexer Circuit 1:1
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse 4 Circuit IC Switch 1:1 200 Ohm 16-SO Nuværende - Lækage (IS (slukket)) (Max) 5nA
crosstalk -90dB @ 100kHz Charge Injection 20pC
Kanal til kanal matching (ΔRon) - Kanalkapacitans (CS (slukket), CD (slukket)) 5pF, 5pF