MAX1658ESA+
Maxim IntegratedMaxim Integrated
Maxim Integrated
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MAX1658ESA+
Producent / Mærke: Maxim Integrated
Produkt beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 350MA 8SOIC
Dataark: 1.MAX1658ESA+.pdf2.MAX1658ESA+.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for MAX1658ESA+
Varenummer MAX1658ESA+ Fabrikant Maxim Integrated
Beskrivelse IC REG LIN POS ADJ 350MA 8SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13840 pcs Datablad 1.MAX1658ESA+.pdf2.MAX1658ESA+.pdf
Spændingsfald (Max) 1.5V @ 350mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.25V (3.3V)
Spænding - Udgang (Max) 16V Spænding - Indgang (Max) 16.5V
Leverandør Device Package 8-SOIC Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Emballage Tube
Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) PSRR -
Output Type Adjustable (Fixed) Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 3.3V, 1.25 V ~ 16 V 350mA 8-SOIC
Nuværende - Quiescent (Iq) 60µA Nuværende - Output 350mA
Kontrolfunktioner Enable Basenummer MAX1658
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
MAX1655EEE+
MAX1655EEE+
producenter: Maxim Integrated
Beskrivelse: IC REG CTRLR BUCK 16QSOP
På lager: 9147 pcs
Hent: MAX1655EEE+.pdf
RFQ
MAX1659ESA
MAX1659ESA
producenter: Maxim Integrated
Beskrivelse: IC REG LIN POS ADJ 350MA 8SOIC
På lager: 6953 pcs
Hent: MAX1659ESA.pdf
RFQ
MAX1659ESA+T
MAX1659ESA+T
Hent: MAX1659ESA+T.pdf
MAX1658ESA
MAX1658ESA