MAX6029ESA25+
Maxim IntegratedMaxim Integrated
Maxim Integrated
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MAX6029ESA25+
Producent / Mærke: Maxim Integrated
Produkt beskrivelse IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC
Dataark: 1.MAX6029ESA25+.pdf2.MAX6029ESA25+.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for MAX6029ESA25+
Varenummer MAX6029ESA25+ Fabrikant Maxim Integrated
Beskrivelse IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 23551 pcs Datablad 1.MAX6029ESA25+.pdf2.MAX6029ESA25+.pdf
Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V Spænding - Indgang 2.7 V ~ 12.6 V
Tolerance ±0.2% Temperaturkoefficient 30ppm/°C
Leverandør Device Package 8-SOIC Serie -
Reference Type Series Emballage Tube
Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Output Type Fixed
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Støj - 10Hz til 10kHz 137µVrms
Støj - 0,1 Hz til 10 Hz 39µVp-p Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Series Voltage Reference IC ±0.2% 4mA 8-SOIC Nuværende - Forsyning 5.75µA
Nuværende - Output 4mA Basenummer MAX6029