MAX762EPA+
Maxim IntegratedMaxim Integrated
Maxim Integrated
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MAX762EPA+
Producent / Mærke: Maxim Integrated
Produkt beskrivelse IC REG BOOST ADJ/15V 1.5A 8DIP
Dataark: 1.MAX762EPA+.pdf2.MAX762EPA+.pdf
  • Besked
Specifikationer for MAX762EPA+
Varenummer MAX762EPA+ Fabrikant Maxim Integrated
Beskrivelse IC REG BOOST ADJ/15V 1.5A 8DIP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3757 pcs Datablad 1.MAX762EPA+.pdf2.MAX762EPA+.pdf
Spænding - Udgang (Min / Fast) 5V (15V) Spænding - Udgang (Max) 16.5V
Spænding - Indgang (Min) 2V Spænding - Indgang (Max) 16.5V
Topologi Boost Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 8-PDIP Serie -
Emballage Tube Pakke / tilfælde 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type Adjustable (Fixed) Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Fungere Step-Up
Frequency - Switching 300kHz Detaljeret beskrivelse Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable (Fixed) 5V (15V) 1 Output 1.5A (Switch) 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Nuværende - Output 1.5A (Switch) Basenummer MAX762