LM2575-12BT
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
LM2575-12BT Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM2575-12BT
Producent / Mærke: Micrel / Microchip Technology
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 12V 1A TO220-5
Dataark: LM2575-12BT.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
400 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2575-12BT
Varenummer LM2575-12BT Fabrikant Micrel / Microchip Technology
Beskrivelse IC REG BUCK 12V 1A TO220-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 34152 pcs Datablad LM2575-12BT.pdf
Spænding - Udgang (Min / Fast) 12V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package TO-220-5 Serie -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde TO-220-5
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 52kHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 1A TO-220-5
Nuværende - Output 1A Basenummer LM2575-12