LM2575-3.3YWM
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
Micrel / Microchip Technology
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LM2575-3.3YWM
Producent / Mærke: Micrel / Microchip Technology
Produkt beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 1A 24SOIC
Dataark: LM2575-3.3YWM.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
341 pcs
  • Besked
Specifikationer for LM2575-3.3YWM
Varenummer LM2575-3.3YWM Fabrikant Micrel / Microchip Technology
Beskrivelse IC REG BUCK 3.3V 1A 24SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 66068 pcs Datablad LM2575-3.3YWM.pdf
Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V Spænding - Udgang (Max) -
Spænding - Indgang (Min) 4V Spænding - Indgang (Max) 40V
Topologi Buck Synkron Rectifier No
Leverandør Device Package 24-SOIC Serie -
Emballage Tube Pakke / tilfælde 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal udgange 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Fungere Step-Down
Frequency - Switching 52kHz Detaljeret beskrivelse Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 1A 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)