MIC3975-3.3BMM
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
MIC3975-3.3BMM Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MIC3975-3.3BMM
Producent / Mærke: Micrel / Microchip Technology
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 750MA 8MSOP
Dataark: MIC3975-3.3BMM.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
800 pcs
  • Besked
Specifikationer for MIC3975-3.3BMM
Varenummer MIC3975-3.3BMM Fabrikant Micrel / Microchip Technology
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.3V 750MA 8MSOP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 81668 pcs Datablad MIC3975-3.3BMM.pdf
Spændingsfald (Max) 0.5V @ 750mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.3V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 16V
Leverandør Device Package 8-MSOP Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Emballage Tube
Pakke / tilfælde 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 750mA 8-MSOP
Nuværende - Output 750mA Kontrolfunktioner Enable