MIC7300BMM
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
MIC7300BMM Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MIC7300BMM
Producent / Mærke: Micrel / Microchip Technology
Produkt beskrivelse IC OPAMP GP 370KHZ RRO 8MSOP
Dataark: MIC7300BMM.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1700 pcs
  • Besked
Specifikationer for MIC7300BMM
Varenummer MIC7300BMM Fabrikant Micrel / Microchip Technology
Beskrivelse IC OPAMP GP 370KHZ RRO 8MSOP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 207676 pcs Datablad MIC7300BMM.pdf
Spænding - Tilførsel, Single / Dual (±) 2.2 V ~ 10 V, ±1.1 V ~ 5 V Spænding - Indgangsforskydning 1mV
Leverandør Device Package 8-MSOP Slew Rate 0.5 V/µs
Serie MM8™ Emballage Tube
Pakke / tilfælde 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Output Type Rail-to-Rail
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Antal kredsløb 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Få båndbreddeprodukt 370kHz
Detaljeret beskrivelse General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-MSOP Nuværende - Forsyning 1.5mA
Nuværende - Output / Channel 115mA Nuværende - Input Bias 0.5pA