TC47BR5003ECT
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
TC47BR5003ECT Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TC47BR5003ECT
Producent / Mærke: Micrel / Microchip Technology
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 5V 1A SOT23-5
Dataark:
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for TC47BR5003ECT
Varenummer TC47BR5003ECT Fabrikant Micrel / Microchip Technology
Beskrivelse IC REG LINEAR 5V 1A SOT23-5 Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 65789 pcs Datablad
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) -
Leverandør Device Package SOT-23-5 Serie -
Beskyttelsesfunktioner - Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde SC-74A, SOT-753 PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 158-2050-1
158-2050-1-ND
Driftstemperatur -
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 5V 1A SOT-23-5
Nuværende - Output 1A Kontrolfunktioner -
Basenummer TC47BR5003
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
TC47BR3003ECT713
TC47BR3003ECT713
producenter: Micrel / Microchip Technology
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3V 1A SOT23-5
På lager: 4437 pcs
Hent:
RFQ
TC4627EPA
TC4627EPA
Beskrivelse: IC CMOS DRVR W/BOOST 1.5A 8-DIP
På lager: 26468 pcs
Hent: TC4627EPA.pdf
RFQ
TC493
TC493
producenter: Cornell Dubilier Electronics
Beskrivelse: CAP ALUM 100UF 150V AXIAL
Hent: TC493.pdf
TC495
TC495
Beskrivelse: CAP ALUM 150UF 150V AXIAL
Hent: TC495.pdf
TC492
TC492
Beskrivelse: CAP ALUM 80UF 150V AXIAL
Hent: TC492.pdf
TC496
TC496
Beskrivelse: CAP ALUM 200UF 150V AXIAL
Hent: TC496.pdf
TC4990
TC4990
Beskrivelse: CAP ALUM 500UF 150V AXIAL
Hent: TC4990.pdf
Beskrivelse: IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT23-5
Hent:
TC499
TC499
Beskrivelse: CAP ALUM 300UF 150V AXIAL