BAS40WT-TP
Micro Commercial Components (MCC)Micro Commercial Components (MCC)
BAS40WT-TP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BAS40WT-TP
Producent / Mærke: Micro Commercial Components (MCC)
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT323
Dataark: BAS40WT-TP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for BAS40WT-TP
Varenummer BAS40WT-TP Fabrikant Micro Commercial Components (MCC)
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT323 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 314141 pcs Datablad BAS40WT-TP.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1V @ 40mA Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 40V
Leverandør Device Package SOT-323 Fart Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 5ns
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde SC-70, SOT-323
Andre navne BAS40WT-TPCT
BAS40WT-TPCT-ND
BAS40WT-TPMSCT
Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Schottky
Detaljeret beskrivelse Diode Schottky 40V 200mA (DC) Surface Mount SOT-323 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 1µA @ 30V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 200mA (DC) Kapacitans @ Vr, F 5pF @ 0V, 1MHz
Basenummer BAS40W
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
BAS40W-05-7-F
BAS40W-05-7-F
producenter: Diodes Incorporated
Beskrivelse: DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT323
På lager: 223546 pcs
Hent: BAS40W-05-7-F.pdf
RFQ
BAS416F
BAS416F
producenter: Nexperia
Beskrivelse: DIODE GEN PURP 75V 200MA SOD323
På lager: 2362655 pcs
Hent: BAS416F.pdf
RFQ
BAS416,115
BAS416,115
producenter: Nexperia