FM2000GP-TP
Micro Commercial Components (MCC)Micro Commercial Components (MCC)
FM2000GP-TP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FM2000GP-TP
Producent / Mærke: Micro Commercial Components (MCC)
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 2KV 500MA DO214AC
Dataark: FM2000GP-TP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
7500 pcs
15000 pcs
  • Besked
Specifikationer for FM2000GP-TP
Varenummer FM2000GP-TP Fabrikant Micro Commercial Components (MCC)
Beskrivelse DIODE GEN PURP 2KV 500MA DO214AC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 854622 pcs Datablad FM2000GP-TP.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 4V @ 500mA Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 2000V
Leverandør Device Package DO-214AC (SMA) Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 500ns
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde DO-214AC, SMA
Andre navne FM2000GP-TPMSTR Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Detaljeret beskrivelse Diode Standard 2000V 500mA Surface Mount DO-214AC (SMA) Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 5µA @ 2000V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 500mA Kapacitans @ Vr, F 30pF @ 4V, 1MHz