APL1001J
MicrosemiMicrosemi
APL1001J Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APL1001J
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 18A SOT-227
Dataark: 1.APL1001J.pdf2.APL1001J.pdf
  • Besked
Specifikationer for APL1001J
Varenummer APL1001J Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 18A SOT-227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3589 pcs Datablad 1.APL1001J.pdf2.APL1001J.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package ISOTOP®
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 600 mOhm @ 500mA, 10V
Power Dissipation (Max) 520W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Andre navne APL1001JMI
APL1001JMI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 7200pF @ 25V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V Detaljeret beskrivelse N-Channel 1000V 18A (Tc) 520W (Tc) Chassis Mount ISOTOP®
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 18A (Tc)