APT17F100S
MicrosemiMicrosemi
APT17F100S Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT17F100S
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 17A D3PAK
Dataark: APT17F100S.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT17F100S
Varenummer APT17F100S Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 17A D3PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3592 pcs Datablad APT17F100S.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 1mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package D3Pak
Serie POWER MOS 8™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 780 mOhm @ 9A, 10V
Power Dissipation (Max) 625W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 4845pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 150nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V Detaljeret beskrivelse N-Channel 1000V 17A (Tc) 625W (Tc) Surface Mount D3Pak
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 17A (Tc)