APT18M100B
MicrosemiMicrosemi
APT18M100B Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT18M100B
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 18A TO-247
Dataark: 1.APT18M100B.pdf2.APT18M100B.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
30 pcs
120 pcs
510 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT18M100B
Varenummer APT18M100B Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 18A TO-247 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6658 pcs Datablad 1.APT18M100B.pdf2.APT18M100B.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 1mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-247 [B]
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 700 mOhm @ 9A, 10V
Power Dissipation (Max) 625W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Andre navne APT18M100BMI
APT18M100BMI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 4845pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 150nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 1000V 18A (Tc) 625W (Tc) Through Hole TO-247 [B] Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 18A (Tc)