APT2X30D100J
MicrosemiMicrosemi
APT2X30D100J Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT2X30D100J
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 1KV 28A ISOTOP
Dataark: APT2X30D100J.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
30 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT2X30D100J
Varenummer APT2X30D100J Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 1KV 28A ISOTOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3666 pcs Datablad APT2X30D100J.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 2.3V @ 30A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1000V
Leverandør Device Package ISOTOP® Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 290ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC
Andre navne APT2X30D100JMI
APT2X30D100JMI-ND
Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 175°C
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 2 Independent Detaljeret beskrivelse Diode Array 2 Independent Standard 1000V 28A Chassis Mount SOT-227-4, miniBLOC
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 250µA @ 1000V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 28A