APT2X60D100J
MicrosemiMicrosemi
APT2X60D100J Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT2X60D100J
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 1KV 55A ISOTOP
Dataark: 1.APT2X60D100J.pdf2.APT2X60D100J.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
20 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT2X60D100J
Varenummer APT2X60D100J Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 1KV 55A ISOTOP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4393 pcs Datablad 1.APT2X60D100J.pdf2.APT2X60D100J.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 2.5V @ 60A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1000V
Leverandør Device Package ISOTOP® Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 280ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC
Andre navne APT2X60D100JMI
APT2X60D100JMI-ND
Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Standard Diode Konfiguration 2 Independent
Detaljeret beskrivelse Diode Array 2 Independent Standard 1000V 55A Chassis Mount SOT-227-4, miniBLOC Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 250µA @ 1000V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 55A