APT30GP60LDLG
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT30GP60LDLG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse IGBT 600V 100A 463W TO264
Dataark: APT30GP60LDLG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
75 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT30GP60LDLG
Varenummer APT30GP60LDLG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse IGBT 600V 100A 463W TO264 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9833 pcs Datablad APT30GP60LDLG.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 600V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 30A
Testtilstand 400V, 30A, 5 Ohm, 15V Td (tænd / sluk) @ 25 ° C 13ns/55ns
Skifte energi 260µJ (on), 250µJ (off) Leverandør Device Package TO-264
Serie - Strøm - Max 463W
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-264-3, TO-264AA
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Input Type Standard IGBT Type PT
Gate Charge 90nC Detaljeret beskrivelse IGBT PT 600V 100A 463W Through Hole TO-264
Nuværende - Collector Pulsed (Icm) 120A Nuværende - Samler (Ic) (Max) 100A