APT30M70BVRG
MicrosemiMicrosemi
APT30M70BVRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT30M70BVRG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 300V 48A TO-247
Dataark: 1.APT30M70BVRG.pdf2.APT30M70BVRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
30 pcs
120 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT30M70BVRG
Varenummer APT30M70BVRG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 300V 48A TO-247 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6081 pcs Datablad 1.APT30M70BVRG.pdf2.APT30M70BVRG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 1mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-247 [B]
Serie POWER MOS V® Rds On (Max) @ Id, Vgs 70 mOhm @ 500mA, 10V
Power Dissipation (Max) 370W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 5870pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 225nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 300V Detaljeret beskrivelse N-Channel 300V 48A (Tc) 370W (Tc) Through Hole TO-247 [B]
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 48A (Tc)