APT35SM70B
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT35SM70B
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 700V TO247
Dataark: APT35SM70B.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT35SM70B
Varenummer APT35SM70B Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 700V TO247 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5031 pcs Datablad APT35SM70B.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA Vgs (Max) +25V, -10V
Teknologi SiCFET (Silicon Carbide) Leverandør Device Package TO-247
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 145 mOhm @ 10A, 20V
Power Dissipation (Max) 176W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Driftstemperatur -55°C ~ 175°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 1035pF @ 700V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 67nC @ 20V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 20V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 700V Detaljeret beskrivelse N-Channel 700V 35A (Tc) 176W (Tc) Through Hole TO-247
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 35A (Tc)