APT40DS04HJ
MicrosemiMicrosemi
APT40DS04HJ Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT40DS04HJ
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOD DIODE 45V SOT-227
Dataark: APT40DS04HJ.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT40DS04HJ
Varenummer APT40DS04HJ Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOD DIODE 45V SOT-227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2818 pcs Datablad APT40DS04HJ.pdf
Spænding - Peak Reverse (Max) 45V Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 580mV @ 40A
Teknologi Standard Leverandør Device Package SOT-227
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Single Phase
Detaljeret beskrivelse Bridge Rectifier Single Phase Standard 45V Chassis Mount SOT-227 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 20mA @ 45V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 40A