APT40GP90JDQ2
MicrosemiMicrosemi
APT40GP90JDQ2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT40GP90JDQ2
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse IGBT 900V 64A 284W SOT227
Dataark: APT40GP90JDQ2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
20 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT40GP90JDQ2
Varenummer APT40GP90JDQ2 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse IGBT 900V 64A 284W SOT227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2908 pcs Datablad APT40GP90JDQ2.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 900V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 3.9V @ 15V, 40A
Leverandør Device Package ISOTOP® Serie POWER MOS 7®
Strøm - Max 284W Pakke / tilfælde ISOTOP
Andre navne APT40GP90JDQ2MI
APT40GP90JDQ2MI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
NTC-termistor No Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Input Kapacitans (Cies) @ Vce 3.3nF @ 25V Input Standard
IGBT Type PT Detaljeret beskrivelse IGBT Module PT Single 900V 64A 284W Chassis Mount ISOTOP®
Nuværende - Collector Cutoff (Max) 350µA Nuværende - Samler (Ic) (Max) 64A