APT40N60JCU2
MicrosemiMicrosemi
APT40N60JCU2 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT40N60JCU2
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 600V 40A SOT-227
Dataark: 1.APT40N60JCU2.pdf2.APT40N60JCU2.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT40N60JCU2
Varenummer APT40N60JCU2 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 600V 40A SOT-227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2340 pcs Datablad 1.APT40N60JCU2.pdf2.APT40N60JCU2.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 3.9V @ 1mA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package SOT-227
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 70 mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max) 290W (Tc) Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 7015pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 259nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V Detaljeret beskrivelse N-Channel 600V 40A (Tc) 290W (Tc) Chassis Mount SOT-227
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 40A (Tc)